Sonja Kirchberger

6,0
33 oceny gry aktorskiej
powrót do forum osoby Sonja Kirchberger

Urodziła się w Austrii jednak największą popularność zdobyła w Niemczech. Tam też zyskała medialną nieśmiertelność za sprawą debiutanckiej roli w "Pułapce Wenus". W Niemczech jest to film kultowy, u nas zdobycie go w polskiej wersji graniczy chyba z cudem. Po "Pułapce Wenus" zwróciła na sievie uwagę zagranicznych twórców (film był pokazywany na otwarciu Festiwalu w Cannes w 1988 roku) i miała realną szansę na karierę w Hollywood ale jak sama stwierdziła wolała zająć się wychowywaniem rocznej córki i na kilka lat zniknęła z showbiznesu. Gdy wróciła musiała się zadowolić rolami drugoplanowymi. W zasadzie do dzisiaj odcina kupony od sukcesu związanego z debiutancką rolą. Ja sama dowiedziałam się o niej przypadkiem. W 2014 roku w wieku 49 lat wzieła udział w rozbieranej sesji dla "Playboya". Mieszkałam wówczas w Niemczech i chyba nie było dnia żeby w telewizji nie komentowano numeru z Jej zdjęciami. Sesja była zatytułowana oczywiscie "Die Venusfalle"... Jakiś czas temu wzieła również udział w lokalnej edycji "Tańca z Gwiazdami".

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones