PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=419773}

Świetliki w ogrodzie

Fireflies in the Garden
6,9 8 797
ocen
6,9 10 1 8797
Świetliki w ogrodzie
powrót do forum filmu Świetliki w ogrodzie

Dwie wersje filmu

użytkownik usunięty

Fireflies in the Garden ogladałem w wersji, która miała niestety tylko 95 minut, imdb podaje i również obecnie filmweb ze film ma 120 minut, a więc grubo ponad 20 minut z mojej wersji zostało wycięte i niestety to było widac, poprzez niedopowiedzenie i spłycenie paru wątków, mam nadzieje ze kiedyś uda mi się obejrzec pełną wersję (120) tego filmu, bo ta co oglądałem zasługuje na ocenę tylko dobry.

ocenił(a) film na 8

O patrzcie, nawet nie zauważyłam tego.
I mi niestety przypadło obejrzeć tą skróconą wersję:(
Może ktoś by trochę "pospoilerował" i powiedział, czy był jakiś konkretny powód wizyty Jane w domu rodziny Waechter?
Chodzi mi o dwie kwestie: wspomniany przez Charlsa szpital podczas przyjazdu Jane i panika Jane, że rzekomo wszyscy się o czyś dowiedzą, jak przeczytają ksiązkę Michaela. Czy to wszystko jest jakoś powiązane?

ja też obejrzałam skróconą wersję i przyznam,że niektóre sceny są przez to niezrozumiałe,np obawa Jane,że wszyscy się o czymś dowiedzą z książki Michael'a. Może ktoś oglądał poprawną wersję i mógłby to wyjaśnić?

ocenił(a) film na 9
martha_23

Znalazłam coś takiego :

There is also a lot of family tension around Michael's new book called "Fireflies In The Garden" which details his life. The older Jane (Emily Watson) begs him not to publish it as it will reveal all of their family secrets implying that they had sex when they were younger.

:)

ocenił(a) film na 8
___Rogue___

Możliwe, tylko, że odniosłam wrażenie, że Michael nie wiedział o co jej chodzi.

ocenił(a) film na 5
_gonia_

a ja odniosłam wrażenie że wiedział o co jej chodzi tylko chciał żeby to zwerbalizowała, on się jakby tego nie wstydził i nie dbał o jej uczucia. W ogóle w tej rodzinie mało kto dbał o uczucia innych.
W całym filmie czegoś mi brakowało ale jeżeli nawet skrócili go o 25min to nie wierzę że były to kluczowe sceny...tylko że nie brakowało mi wyjaśnień bo nie było to na tyle głębokie żeby się nie domyślić,brakowało mi spójności. Miałam wrażenie że tam jest wręcz za dużo pokazane i niewiele z tego wynika. Film nazwałabym powierzchownym i uznaję że jest średni

I jeszcze jedna rzecz Jane nastoletnia i Jane dorosła kto tak je dobrał?

ocenił(a) film na 6
martha_23

Ja na początku też myślałem że chodziło o sex lub jakieś zbliżenie między Michaelem a Jane ale potem doszedłem do wniosku że to chodzi o romans matki i to że chciała odejść od męża...

o:)
ja mam wersję 135min:)
to ta wlasciwa?? jeszcze nie ogladalem ale jutro planuję seans:)

ocenił(a) film na 8
mrazec

Nie masz wersji 135 minutowej bo takiej nie ma...
Masz wersje ktora trwa 1h 35min ;)

ocenił(a) film na 8

Mi się wydaje, że młoda Jane była w ciąży, kiedy przyjechała spędzić lato u swojej siostry i poszła do szpitala, żeby poddać się aborcji. Dlatego Michael nie wiedział o co jej chodzi, kiedy przerażona stwierdziła, że wszyscy się dowiedzą, jeśli Michael wyda książkę.

O, ja również miałem okazję obejrzeć wersje pociętą. Szkoda, film naprawdę dobry, nie powinni go skrócać, chyba że amerykańce nie chodzą do kin na dłuższe filmy niż 100 minut...

ocenił(a) film na 7
spokowap

Do wypożyczalni trafiła również wersja 95 min.

Klarens

a mi sie wydawalo ze uprawiali sex, i nie to ze on nie wiedzieal wtedy w kuchnii o co chodzilo wiedzial tylko tak mowil ze nie

użytkownik usunięty

Wie ktoś gdzie można obejrzeć 120 minutową wersje tego filmu?

ocenił(a) film na 7

Na piracie najlepsza do ściągnięcia wersja ma 1;35 wiec nie wiem skąd te problemy. poza tym wątki o których była mowa w tej wersji nie zostają wyjaśnione i podejrzewam że wyjaśnione nigdy być nie miały

ocenił(a) film na 10

A może to zwyczajny błąd w opisie i nie ma żadnej 120 minutowej wersji? A przynajmniej ja takiej nie widziałem...

ocenił(a) film na 8
marcin_antyk

Germany 99 min (theatrical version)
Israel 120 min
Germany 120 min (Berlin International Film Festival)
Argentina 120 min
Australia 94 min (DVD)

....tak więc wychodziły różne wersje filmu

Waszka

Filmowi wyszło na dobre to niedopowiedzenie, że jak byli młodsi mieli romans. Ten film jest subtelny i taka scena według mnie nie wyszła by dobrze. Nie trudno się domyśleć co zaszło i bez takiej sceny. Choć naprawdę warto by obejrzeć dłuższą wersję, to podjerzewam, że jest słabsza

ocenił(a) film na 8
Waszka

gdyby ktoś miał dostęp do wersji 120min. to proszę o kontakt

ocenił(a) film na 6

Ciekawe z tą dłuższą wersją. Mi również wydawało się, że zanosi się na romans. Pewne ten wątek został uznany za zbyt nieprzyzwoity w niektórych krajach i został tylko subtelny ślad... a może jednak taki miał być w oryginale.
Myślę, że przez wycięte sceny film może sporo tracić.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones